«

»

Cze 30

Żagańska Mila – nowy dystans na Biegu Niepodległości!

Na gorąco ze spotkania organizacyjnego, które odbyło się przy okazji ogniska z Wolontariuszami – dokładamy dodatkowy dystans do VI Biegu Niepodległości. Będzie to Żagańska Mila!

Zacznijmy od nazewnictwa. Wiemy, że mila lądowa, obowiązująca w krajach anglosaskich to 1.609 metrów. Ale już zaznaczamy, że nasza Żagańska będzie krótsza. Ile wyniesie? O tym poinformujemy do 15 sierpnia, kiedy ruszą zapisy. Ale na pewno będzie to ponad kilometr…

Żagańska Mila będzie biegiem otwartym dla wszystkich, którzy ukończyli 13 lat. To uzupełnienie naszej oferty. Do tej pory nie mieliśmy biegu dla dzieci i młodzieży w wieku 13-15 lat. Nie było także biegu dla absolutnie początkujących w wieku 16 i więcej lat.

Czas więc to nadrobić:)

Oczywiście na każdego na mecie będzie czekał medal, pomyślimy też o jakimś gadżecie do pakietu. Rozważamy jeszcze tylko, czy ma to być bieg z pomiarem czasu, czy ma mieć charakter rekreacyjny. Decyzję podejmiemy do sierpnia. Limit wahać się będzie między 150 a 200 startującymi.

Bieg rozegrany zostanie oczywiście 11 listopada, w okolicach stadionu Arena, przed rozpoczęciem biegu głównego na 10 km.