«

»

Sie 16

Weterani pobiegną dla chorążego Sinkiewicza

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy osobę, której pomagać będą uczestnicy Biegu Weterana w ramach tegorocznego Biegu Niepodległości.
Jak już pisaliśmy – osoby deklarujące start w rywalizacji Weteranów dopłacają obligatoryjnie 10 zł do opłaty startowej. W zamian otrzymają pamiątkowy coin i upominek od Centrum Weterana.
 
Całość dodatkowych wpłat zostanie przekazana na rzecz chorążego Andrzeja SINKIEWICZA.
 
W listopadzie 2010 roku w czasie trwania VIII zmiany PKW Afganistan w czasie patrolu chorąży wpadł w zasadzkę przygotowaną przez Talibów i został trafiony pociskiem RPG. W wyniku tego postrzelenia doznał rozległych obrażeń – wyrwana łopatka, obojczyk, uszkodzone mięśnie ręki.
Lekarze walcząc o jego życie musieli go siedmiokrotnie reanimować. Przeszedł wiele operacji rekonstrukcyjnych, dzięki którym może nadal służyć Ojczyźnie. Wrócił do służby, chociaż oszacowano, że uszczerbek na jego zdrowiu wynosi 69 %. Dziś będąc w służbie nadal prowadzi „walkę” o swoje zdrowie z przejmującym bólem, dlatego nadal potrzebuje wsparcia w postaci rehabilitacji specjalistycznej.
 
Czynimy także starania, by we współpracy z Centrum Weterana na stoisku wydawania pakietów na Bieg Weterana, znalazła się puszka, do której każdy biegacz mógłby dołożyć swój datek na rzecz pana Andrzeja.