Trasa

Prezentujemy aktualną trasę Biegu – na jednej, dziesięciokilometrowej pętli.

MAPA TRASY:

mapa-vibn-2017

 

PROFIL TRASY:

profil-vibn-2017

 

 

Wystartujemy na ul. Kochanowskiego (na wysokości skrzyżowania z drogą prowadzącą do Hostelu Arena) i pobiegniemy w stronę Kolejowej, a potem Waryńskiego – tam czeka nas lotna premia Galasiak na 1 km. Potem Browarniana, nawrót na Dworcową i prosto w stronę Kauflandu (pierwszy punkt z wodą).

Następnie przez most, Ratuszową – dawna II Armii WP (obok Zespołu Poaugustiańskiego) do Rynku, ul. Szprotawską (koło Pałacu Książęcego), przez Brodatego, Łużycką, Piłsudskiego pod budynek Urzędu Miasta (tu będzie 5 km i prawdopodobnie międzyczas).

Później pobiegniemy na Bracką, Keplera, Jana Pawła II i skręcimy w prawo na ul. Mickiewicza, przebiegając koło Wieży Widokowej dotrzemy do Wojska Polskiego (tu drugi punkt z wodą), Skarbowa – dawna X-lecia i ponownie na most na Bobrze.

A dalej już Włókniarzy – dawna Pstrowskiego, Asnyka, Zamkowa, Śląska, Lubuka – dawna Buczka i wrócimy na Żaganny, gdzie będziemy podbiegali koło kościoła na Górce (ze słynną Kaplicą Grobu Bożego). I jeszcze Konopnickiej, Kochanowskiego i meta na Stadionie Arena (w 2/3 prostej wzdłuż trybuny krytej).

Zapis GPX całej trasy znajdziecie TUTAJ

Trasa posiada atest PZLA!

atest-10km-2017

 

MAPA SYTUACYJNA

Na mapie zaznaczamy wszystkie najważniejsze miejsca na Arenie – start, meta, biuro, szatnie, depozyty, parkingi, toalety…

Zapoznajcie się z nią dokładnie. Kliknięcie w mapę spowoduje jej powiększenie.

mapa-thumb-1