«

»

Sie 07

Projekt nowej trasy Biegu Niepodległości (mapa, profil, ślad GPX)

Zgodnie z obietnicą, na gorąco po spotkaniu z policją, urzędnikami i inżynierem ruchu, prezentujemy projekt nowej trasy Biegu Niepodległości. Zgodnie z obietnicą – na jednej 10-kilometrowej pętli, z metą na stadionie Arena i trasą przebiegającą koło większości żagańskich zabytków!

Zaczynamy od mapy:

mapa-vibn-2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A teraz profil:

profil-vibn-2017

 

Wystartujemy na ul. Kochanowskiego i pobiegniemy w stronę Kolejowej, a potem Waryńskiego – tam czeka nas lotna premia Galasiak na 1 km. Potem Browarniana, nawrót na Dworcową i prosto w stronę Kauflandu (pierwszy punkt z wodą).

Następnie przez most, II Armii WP (obok Zespołu Poaugustiańskiego) do Rynku, ul. Szprotawską (koło Pałacu Książęcego), przez Brodatego, Łużycką, Piłsudskiego pod budynek Urzędu Miasta (tu będzie 5 km i prawdopodobnie międzyczas).

Później pobiegniemy na Bracką, Keplera, Jana Pawła II i skręcimy w prawo na ul. Mickiewicza, przebiegając koło Wieży Widokowej dotrzemy do Wojska Polskiego (tu drugi punkt z wodą), X-lecia i ponownie na most na Bobrze.

A dalej już Pstrowskiego, Asnyka, Zamkowa, Śląska, Buczka i wrócimy na Żaganny, gdzie będziemy podbiegali koło kościoła na Górce (ze słynną Kaplicą Grobu Bożego). I jeszcze Konopnickiej, Kochanowskiego i meta na Stadionie Arena.

Zapis GPX całej trasy znajdziecie TUTAJ

Od wtorku 8 sierpnia, codziennie na naszym profilu na Facebooku prezentujemy wszystkie zabytki znajdujące się przy trasie Biegu, a jest ich kilkanaście!