«

»

Paź 16

Premia lotna Galasiak – wysokość nagród, regulamin premii

Zgodnie z zapowiedzią, w tym roku na najszybszych także czeka premia lotna Galasiak, która już po raz trzeci zostanie zlokalizowana na naszej trasie. Ścigacze – przeczytajcie poniższy tekst dokładnie. Mamy kilka nowości.

Zaczniemy od lokalizacji – premia w tym loku będzie zlokalizowana kilkaset metrów dalej. Nadal będzie to na ul. Waryńskiego, ale naprzeciw bramy wjazdowej do nowej placówki firmy Galasiak. Dystans premii lotnej to ok. 1.400 m od startu.

To jednocześnie odpowiedź na pytanie, dlaczego premie jest na 1,4 km, a nie np. na półmetku – bo akurat tutaj mieści się siedziba jej sponsora – firmy pana Sebastiana Galasiaka.

Teraz o wysokości nagród na premii – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn nagradzane będą pierwsze trójki. Wysokość nagród finansowych: 1. miejsce – 600 zł, 2. miejsce – 500 zł, 3. miejsce – 400 zł.

Po przeanalizowaniu wyników premii z ostatnich dwóch lat modyfikujemy warunki, które należy spełnić, aby premię otrzymać – należy na mecie (10 km) osiągnąć czas poniżej górnego, założonego limitu: 37 minut brutto u mężczyzn oraz poniżej 44 minut brutto w rywalizacji kobiet oraz dodatkowo nie można być ma miejscu gorszym, niż 15 open u mężczyzn i 10 open u kobiet.

Uwaga! W przypadku zapisania się znacznej grupy szybszych zawodników, zastrzegamy sobie obniżenie górnej granicy czasowej, szczególnie w przypadku kobiet. Ostateczne limity zostaną podane po zamknięciu zapisów, czyli 26 października.

Skąd takie zmiany? Zaproponowane m.in. przez część zawodników. Dwa lata temu mieliśmy kilku zawodników, którzy nastawiali się wyłącznie na wygraną na premii, zakładając jedynie dobiegnięcie do mety. To było nie fair w stosunku do zawodników, którzy przyjechali – jakby nie było – na bieg na 10 km, którego premia jest tylko dodatkiem.

Naszym zdaniem dodanie zapisu o miejscu na mecie spowoduje, że od start przez cały kilometr nie będzie już tak szaleńczego tempa, a walka na premii rozegra się na kilkunastu metrach i będzie bardzo widowiskowa.