«

»

Lis 06

Premia lotna Galasiak – wysokość nagród, regulamin premii

Zgodnie z obietnicą, po definitywnym zamknięciu zapisów na VII Bieg Niepodległości przedstawiamy szczegóły premii lotnej Galasiak, która już po raz drugi zostanie zlokalizowana na naszej trasie. Ścigacze – przeczytajcie poniższy tekst dokładnie.

Zaczniemy od lokalizacji – premia, podobnie, jak rok wcześniej zlokalizowana będzie na 1 km trasy, naprzeciw bramy wjazdowej do firmy Galasiak – na ul. Waryńskiego.

To jednocześnie odpowiedź na pytanie, dlaczego premie jest na 1 km, a nie np. na półmetku – bo akurat tutaj mieści się siedziba jej sponsora – firmy pana Sebastiana Galasiaka.

Teraz o wysokości nagród na premii – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn nagradzane będą pierwsze trójki. Wysokość nagród finansowych: 1. miejsce – 600 zł, 2. miejsce – 500 zł, 3. miejsce 400 – zł.

Po przeanalizowaniu wyników ubiegłorocznej premii i ubiegłorocznego biegu dodajemy jednak jeden ważny warunek, który należy spełnić, aby premię otrzymać – należy na mecie być w pierwszej dziesiątce, odpowiednio rywalizacji mężczyzn lub rywalizacji kobiet.

Skąd taka zmiana? Poniekąd zaproponowana przez część zawodników. W ubiegłym roku mieliśmy kilku zawodników, którzy nastawiali się wyłącznie na wygraną na premii, zakładając jedynie dobiegnięcie do mety. To było nie fair w stosunku do zawodników, którzy przyjechali – jakby nie było – na bieg na 10 km, którego premia jest tylko dodatkiem.

Naszym zdaniem dodanie zapisu o miejscu w pierwszej dziesiątce spowoduje, że od start przez cały kilometr nie będzie już tak szaleńczego tempa, a walka na premii rozegra się na kilkunastu metrach i będzie bardzo widowiskowa.