«

»

Lis 16

Jedno wielkie DZIĘKUJEMY

Kurz po Biegu już opadł. Czas na podsumowania,analizy, wnioski. Ale najpierw czas na podziękowania dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, że Bieg Niepodległości odbył się już po raz ósmy i po raz kolejny sprostał oczekiwaniom uczestników.

Zacznijmy od podziękowań dla Zawodników. W czasach, gdy biegów Niepodległości w Polsce jest ponad 100, dziękujemy Wam przede wszystkim za zaufanie i wybranie naszego Biegu. To Wy budujecie tę imprezę, bo nawet najlepsza organizacja, bez biegaczy, niewiele znaczy!

Czas na ukłon w stronę samorządów. Wielkie podziękowania dla władz miasta, z burmistrzem Andrzejem Katarzyńcem na czele. Pan burmistrz już na początku swojej kadencji zrozumiał, że Bieg Niepodległości to świetna promocja Żagania i bez wahania zwiększył wsparcie miasta dla naszej imprezy!

Dziękujemy także Powiatowi Żagańskiemu ze starostą Henrykiem Janowiczem, który wspiera nas od lat, a za rok chce także z nami pobiec 🙂

Przy okazji Powiatu – ukłony dla powiatowej szkoły, a dokładnie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Szprotawy, który kolejny rok jest z nami, wspiera nas wieloma Wolontariuszami, ciężką pracą, a także w tym roku przygotował wyjątkowe „puchary” dla zwycięzców.

Czas na sponsorów, bez których nasza impreza nie miałaby racji bytu:

Centrum Galasiak – pan Sebastian i jego rodzina są z nami od początku. Wspierając nas naprawdę w ogromnej skali! Dodatkowo od 3 lat urozmaicając bieg lotną premią.

PGE Energia Odnawialna – To już także pięć lat współpracy spółki zajmującej się energią odnawialną.

Bank Spółdzielczy w Żaganiu – nasz nowy strategiczny sponsor biegów dzieci i młodzieży. To dzięki Bankowi dzieciaki otrzymały w tym roku obfity pakiet.

Kaufland – zakupy w Kauflandzie to czysta przyjemność. No i dzięki nim mogliście się najeść i napić na mecie 🙂

SP Parts Żagań – nowa żagańska firma ludzi z pasją do biegania. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli zaprezentować produkty firmy na żagańskich obiektach sportowych.

SGIMP Sekurit Transport Division – kolejny rok współpracy ze znaną żarską firmą, która także wspiera wszelkie aktywności sportowe.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny – pomarańczowe koszulki dla Wolontariuszy to już nasza tradycja 🙂

Tandem Sp. z o.o. – znany mecenas sportu. Ale gdy jeden z właściciela biega, to nie dziwi 😉

Fundacja RECAL – Fundacja pomaga wprowadzać nasz bieg na wyższy poziom organizacji, doradzając i pomagając. A także gasząc pragnienie zawodników na mecie.

Dringenberg Polska – nie wyobrażamy sobie konkursu z nagrodami bez słynnej już biało-czerwonej szafki…

ZZO Marszów – mamy nadzieję, że to początek długiej współpracy.

ŻWiK Żagań – woda na punktach oraz wsparcie organizacyjne to zasługa miejskiej spółki.

MPOiRD Żagań – od początku z nami.

Wojciechowski Autoryzowany Dealer Citroena Zielona Góra – C5 Aircross poprowadził nasz bieg, od lat pilotowany przez auta Citroena.

Gospodarstwo Rolne Grzegorz i Monika Klocek z Bożnowa – przepyszne jabłka na mecie to już nasza tradycja 🙂

Centrum Rowerowe GIANT Żagań – Żary – rower miejski w konkursie

Pizzeria Mafia – wsparła zawodników wodą na mecie, talonami na podium, a naszych Wolontariuszy smaczną pizzą 🙂

ALEnergy – promocyjne zestawy żeli dla każdego uczestnika i nagrody do konkursu.

BestKor Żagań – Piaskowanie – wsparcie logistyczne w organizacji imprezy.

RunPlanet – internetowy sklep sportowy – nagrody w konkursie przekazuje nam od lat.

Sklep Sport Zone Żagań – także funduje sprzęt sportowy do konkursu.

Piekarnia iGizmo – przepyszne ciasto dla Wolontariuszy.

Podziękowania także dla 11. Dywizji Kawalerii Pancernej, która od lat wspiera nas organizacyjnie, logistycznie, a także zawsze wystawia mocną sportowo reprezentację.

Wsparły nas logistycznie w tym roku także OSP z terenu Gminy Żagań oraz już tradycyjnie drużyna młodzieżowa OSP Ruszów oraz Szkoła Podstawowa w Małomicach i SP-4 Żagań.

No i przechodzimy do reszty naszych wspaniałych Wolontariuszy, z którymi od lat budujemy organizatorską rodzinę. Wkład każdego z Was w organizację Biegu jest tak samo ważny i tak samo nieoceniony.

Dziękujemy!

Podziękowania także dla Policji, Żandarmerii Wojskowej, Państwowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej za rewelacyjne zabezpieczenie trasy!

Wszystkim Wam kłaniamy się nisko i prosimy o jeszcze! Razem tworzymy coś wielkiego, co będzie promowało i chwaliło Żagań przez długie lata!