«

»

Lis 13

Dziękujemy! Za bieg, wsparcie, pomoc przy organizacji!

VII Bieg Niepodległości Żagań przeszedł do historii. Mamy nadzieję, że dobrze zapisze się na jej kartach. My teraz sprzątamy, dopinamy formalności papierowe, ale nie zapominamy podziękować wszystkim za ich wkład w naszą imprezę. Mamy nadzieję, że o nikim nie zapomnimy!

Zaczynamy oczywiście od Biegaczy. Dziękujemy Wam, że w zalewie tysięcy biegów z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości wybraliście właśnie Żagań! Nie skusiliście się na darmowe biegi po lesie, biegi ze złotymi medalami i rogalami za grube pieniądze, tylko na nasz skromny, ale solidny Bieg!

Już myślimy, jak specjalnie Was uhonorować za rok – na kolejnej edycji – i mamy pewien pomysł 😉

Wielkie, niezmiennie wielkie podziękowania należą się całej armii Wolontariuszy! Nie wymienimy Was z imienia i nazwiska, tylko dlatego, że pewnie byśmy kogoś pominęli… Ale to jest Wasza impreza. Bez Was – nasza grupa organizatorów mogła przeprowadzić bieg na 15-20 osób i nic więcej. To Wy budujecie markę żagańskiego Biegu! Dziękujemy.

OSP Borowe, Dzietrzychowice, Brzeźnica, Marszów, młodzieżowa drużyna OSP Ruszów, Straż Leśna z pięciu nadleśnictw z południa woj. lubuskiego – to tylko kilka organizacji, które wraz z osobami z całego woj. lubuskiego zabezpieczały trasę Biegu. Dziękujemy!

11. Dywizja Kawalerii Pancernej, mimo kilkudziesięciu uroczystości patriotycznych w całym regionie, także wsparła nas ponad 20 żołnierzami.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szprotawie – od lat pół szkoły angażuje się w przygotowanie naszego biegu.

Zespół Szkół w Małomicach – kolejne roczniki dziarsko pracują na punkcie z wodą.

Roman i Agnieszka wraz z ZSP Żagań z kolejną grupą chętnej do pracy młodzieży.

SP-4 i SP-5 Żagań – w tym roku z nami po raz pierwszy, ale liczymy, że będą chętni na kolejne lekcje Wolontariatu!

Dziękujemy serdecznie Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Lubuskiego, który po raz pierwszy w historii wsparł nas i to od razu ogromną kwotą, jak na nasz budżet! Dzięki Wam mogliśmy przekazać ponad 2.500 zł na cele charytatywne oraz zorganizować Mistrzostwa Woj. Lubuskiego Mieszkańców Obszarów Wiejskich.

Zielona Góro Zacznij Biegać z prezes Karoliną na czele – bez niej nie byłoby powyższych dotacji. A sama Pani prezes wspierała nas, jako wolontariusz na trasie.

Centrum Weterana – współpracowało z nami po raz pierwszy, ale mam nadzieję, nie po raz ostatni.

Fundacja Recal – dzięki Wam nasza impreza z każdym rokiem nabiera większego kolorytu i robi się coraz bardziej eko!

Czas na sponsorów:

PGE Energia Odnawialna – jest z nami od lat

Centrum Spawalnicze Galasiak – od początku z nami. Lotna Premia Galasiak to prawdziwy hit naszego Biegu! Nagrody w konkursie również!

SGIMP Sekurit Transport Division Żary – po raz pierwszy, ale liczymy, że nie po raz ostatni. Dziękujemy m.in. za nagrody dla najszybszych biegaczy.

Energetyka Cieplna Opolszczyzny – po raz kolejny obdarowuje wolontariuszy wspaniałymi koszulkami.

Spółki miejskie ŻWiK Żagań i MPOiRD Żagań wspierają nas, jako sponsorzy, ale także mamy od nich znaki, bariery drogowe itd.

Tandem Sp. z o.o.

AK Anatol – od lat z biegami dzieci!

Kaufland – bony zakupowe i punkt z wodą.

Wojciechowski Autoryzowany Dealer Citroena Zielona Góra – vouchery na konkurs i przede wszystkim świetna auta dla pilota biegu.

BestKor Żagań – Piaskowanie – wsparcie nagrodami, ale także ważnymi ludźmi do pracy

PROBET-DASAG

Stolzle Wymiarki

Jurajska – Naturalna Woda Mineralna

Gospodarstwo Rolne Grzegorz i Monika Klocek z Bożnowa – przepyszne jabłka na mecie

Impel Group

Piekarnia iGizmo – smaczne ciasta dla Wolontariuszy

Hurtownia Kiwi Żagań

Rataq – tworzenie stron internetowych – wsparcie graficzne

Fundatorzy kolejnych nagród do konkursu: RunPlanet – internetowy sklep sportowy, Silvanus, Jacek Zych – ogumienie Żagań, SaganWool, Agnieszka Nowicka Fotograf, Kinga Borkowska – osobista stylistka, Agata Parfianowicz – pyszne torty.

Dziękujemy pracownikom Pałacu Książęcego za ciężką pracę od rana.

Kibicom za wsparcie na trasie, mieszkańcom Żagania za wyrozumiałość! Pacemakerom za pomoc biegaczom na trasie, firmie MedRad za zabezpieczenie medyczne, Nelson Catering za pyszne jedzenie, Asi Wilencie za rozgrzewkę.

To nasza wspólna impreza i rozwijajmy ją nadal!