«

»

Lis 11

Demczyszak i Ejdys-Tomaszewska wygrywają w Żaganiu

Mateusz Demczyszak oraz Sylwia Ejdys-Tomaszewska wygrali VI Bieg Niepodległości w Żaganiu. Oboje to doskonale znani lekkoatleci, oboje startowali w żagańskim BN po raz pierwszy. Łącznie w dzisiejszej imprezie biegowej uczestniczyło 1.214 osób!

Po raz pierwszy w historii nasz Bieg odbył się na jednej pętli o długości 10 km. Po raz pierwszy start sektorowy odbywał się na ulicy Kochanowskiego, po raz pierwszy biegliśmy po obu stronach Bobru a więc przez całe miasto i w końcu po raz pierwszy mieliśmy na trasie dwa punkty z wodą.

Mateusz Demczyszak postanowił poprowadzić bieg w swoim tempie od początku i to mu się udało. – To dla mnie ciężkie dwa tygodnie – sporo startów, m.in.  Wojskowe Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych na Węgrzech (miejsce w pierwszej dziesiątce – przyp. red.) – mówił na mecie zwycięzca.

Dla niego Żagań to szczęśliwe miasto. W 2016 roku zdobył u nas tytuł mistrza Polskie biegu przełajowym na 4 km. – Za rok chcę odebrać tytuł utracony w Jeleniej Górze. Tym razem na innej trasie – w Żagańskim parku (MP w przełajach odbędą się w Żaganiu 17 marca 2018 roku) – zapowiedział zwycięzca.

Wśród pań zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły dwie zawodniczki – Sylwia Ejdys-Tomaszewska oraz Wioletta Paduszyńska.

Wygrała ta pierwsza, dla której był to pierwszy bieg na 10 km na atestowanej trasie w tym roku. Powrót do wielkiego ścigania wypadł więc dla pani Sylwii okazale. Szczególnie, że wygrała także lotną premię Galasiak i mogła liczyć na podwójną nagrodę:)

Po raz pierwszy w historii na naszym Biegu odbyła się także Żagańska Mila. Żagańska, bo specyficzna – na dystansie 1.200 metrów, W tzw. biegu na zachętę, a także przeznaczonym dla młodzieży wystartowało ok. 60 osób.

Natomiast na starcie mega popularnych biegów dziecięcych pojawiło się ok. 220 zawodniczek i zawodników, jak zawsze najbardziej żywiołowo reagujących na wydarzenia na trasie…