«

»

Paź 28

Biegniemy razem dla Tobiasza!

Podczas 5. Biegu Niepodległości w Żaganiu zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz 12-letniego Tobiasza. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Tobiasza”.

Biorąc udział w 5. Biegu Niepodległości 11 listopada w Żaganiu będzie można pomóc Tobiaszowi. 12-latek ze Szprotawy od urodzenia zmaga się z ciężką i postępującą chorobą (tetraplegia porażenie czterokończynowe). Ze względu na niedowład kończyn, potrzebuje specjalistycznego wózka, na który gromadzone są środki. Jest podopiecznym Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Podaruj Radość” w Szprotawie. Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Tobiasza” i dobiegną z nią do mety zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na wózek dla chłopca.

Kartki będą do odebrania w dniu biegu od godz. 8.00 u przedstawicieli PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów lub 9 i 10 listopada w biurze zawodów w godzinach jego otwarcia.

Liczymy na Was. Nasz Bieg ma jeden z najwyższych wskaźmników procentowych biegaczy, którzy uczestniczą w akcji „Biegnę dla…”. Zawsze jest to ponad 80 procent i liczymy, że nie inaczej będzie w tym roku!

pkobiegajmyrazem-rgb-a5_dla-tobiasza

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są akcje charytatywne „biegnę dla…” na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia, zarówno dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 778 uczestników 4. Biegu Niepodległości w Żaganiu pomogło 9-letniemu Aleksowi, który podobnie jak Tobiasz cierpi na porażenie mózgowe. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała pieniądze na specjalistyczny wózek dla chłopca. W sumie, od 2013 r. odbyło się 210 takich akcji, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 220 beneficjentów kwotą ponad 3 mln zł. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika.

 

Dodatkowo 17 września 2016 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski odbył się 2. PKO Bieg Charytatywny. Uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

 

Więcej o programie „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

 

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

https://instagram.com/pkobiegajmyrazem