«

»

Kwi 29

Bieg Niepodległości Żagań w 2019 roku odbędzie się!

Spotkania organizatorów ostatecznie nie było, ale decyzja w sprawie przyszłości Biegu Niepodległości w Żaganiu jest. Poniżej oświadczenie naszego Społecznego Dyrektora.

Dziś podjąłem decyzję, że 8. Bieg Niepodległości Żagań 2019 odbędzie się!

Tworząc ten Bieg w 2012 roku nie liczyłem, że w tak krótkim czasie, aż tak mocno urośnie i stanie się tak popularny.
Jeżeli jednak doprowadziliśmy go na taki poziom, to nie mogę teraz pozwolić, by ta impreza zniknęła z kalendarza biegowego, mimo wielu przeciwności losu. Stąd moja decyzja.

Jestem po rozmowach z władzami Miasta i Powiatu, które zadeklarowały wsparcie w organizacji i lobbowaniu wśród lokalnych firm oraz we władzach wojewódzkich.

 

Niestety mimo wielu apeli na naszej stronie i Facebooku, odzew ze strony Żaganian był bardziej, niż słaby 🙁
Zgłosił się tylko jeden mieszkaniec chętny by dołączyć do zespołu organizatorów, a dwoje mieszkańców woj. lubuskiego (spoza Żagania) zadeklarowało wsparcie nas w poszukiwaniu sponsorów…

 

Na dziś mogę zapewnić, że bieg się odbędzie 11 listopada 2019 roku na dystansie 10 km z atestem PZLA. I to tyle zapewnień. Biegi dzieci i inne imprezy towarzyszące nadal stoją pod znakiem zapytania i zależą głównie od znalezienia sponsorów, partnerów i ludzi chętnych do pracy.
Nie wiem także, czy nasz zespół organizacyjny pozostanie w takim samym składzie, bo na razie tylko połowa grupy zadeklarowała dalszą pracę…

 

Dlatego mój apel kieruję dziś do lokalnych przedsiębiorców, a także mieszkańców Żagania – pomóżcie nam rozwijać nasze Święto Biegania i Święto Narodowe w jednym!”

 

TOMASZ HUCAŁ
Społeczny Dyrektor
Biegu Niepodległości Żagań